9652
България
Община Свиленград изплати 12 000 лева стипендии на бъдещи медициОбщина Свиленград изплати 12 000 лева за стипендии на студенти, обучаващи се в професионални направления „Медицина“ и „Здравни грижи“.За учебната 2025/26 година по 2000 лева получиха шестима студенти в специалностите „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ от направление „Здравни грижи“, съобщиха от пресцентъра на общината.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 20 Ноември 2025, 17:44 ч.
Община Свиленград изплати 12 000 лева за стипендии на студенти, обучаващи се в професионални направления „Медицина“ и „Здравни грижи“. За учебната 2025/26 година по 2000 лева получиха шестима студенти в специалностите „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ от направление „Здравни грижи“, съобщиха от пресцентъра на общината. Всяка година се отделят средства от общинския бюджет за бъдещи медицински специалисти, които са поели ангажимент след завършването си да работят три години в местните лечебни и социални заведения. Целта е да се облекчи финансовото натоварване по време на обучението и да се насърчи завръщането им в общината, като по този начин се преодолее недостигът на медицински кадри. През трите години на инициативата са изплатени общо 26 000 лева на студенти по медицина, а общината ще продължи финансовата подкрепа в тази сфера. Първите четири договора за подпомагане бяха сключени на 17 април тази година. Те бяха подписани с Верена Калчорова, Катя Димитрова, Виолета Айгърова и Ивелина Карнобатлиева, които се обучават за медицински сестри.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
|
Община Силистра реализира два проекта за енергийна ефективност в социални услуги
|
|
|
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
Радиопрограми



Тикер
9652
ЗАПАЗИ
Областният управител на Ловеч Пламен Христов върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч. Това съобщи Севдалина Величкова от областната администрация.
С решението са ...